Opravy a prodej dechových hudebních nástroju Opravy a prodej dechových hudebních nástroju Opravy a prodej dechových hudebních nástrojů Facebook Google+
Drobečková navigace

Úvodní stránka > Zajímavosti a aktuality

Zajímavosti a aktuality


2 Starší
led 22 Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

3 nové trumpety Amati v našem katalogu

Autor: Petr Němeček

Do katalogu nových trumpet k prodeji jsme přidali 3 velmi zajímavé trumpety Amati. Jedná se o typy 


Více
pro 24

Veselé Vánoce

Vážení zákazníci,jménem celé naší společnosti bych Vám chtěl osobně popřát klidné prožití Vánočních svátků, hodně zdraví, pohody a těšíme se na další spolupráci v roce 2014.


Více
pro 13 4 komentáře

Díl 4. – Lesní roh a jeho vývoj v 17. a 18. století | Cyklus historie dechových nástrojů

V přechozích dílech jsme se společně vydali do období starověku a středověku, kde jsme mimo jiné zjistili, proč byl středověk pro dechovou hudbu obdobím temna. V tomto díle pokročíme na cestě časem až do období 17. a 18. století, kde detailně rozebereme vývoj lesního rohu.


Více
lis 15

Díl 3. - Žesťové dechové nástroje středověku | Cyklus historie dechových nástrojů

Zatímco v 1.dílu jsme se věnovali starověkým dřevěným dechovým nástrojům, ve 2.dílu poté žesťovým dechovým nástrojům středověku, dnes společně postoupíme o několik set let vpřed, do období středověku.


Více
říj 19

Díl 2. - Žesťové dechové nástroje starověku | Cyklus historie dechových nástrojů

Historie žesťových nástrojů, stejně jako dřevěných nástrojů, sahá až do ranného starověku. Od této doby se zachovaly nástroje s tvarem ostře kuželovitým, jež byly od počátku zahnuté. Jednalo se o typ rohu, který známe i z dnešní doby.


Více
říj 18

Díl 1. - Dřevěné dechové nástroje starověku | Cyklus historie dechových nástrojů

V oboru hudebních dějin znamenají pojmy pravěk a starověk období do začátku křesťanství. V době před Kristem byly hudební nástroje podstatnou součástí většiny hudebních kultur. Rozmachem náboženství začínaly hudební nástroje ustupovat do pozadí.


Více
srp 26
srp 24

Redesign webu

Autor: Petr Němeček


Více
2 Starší